דלתות כניסה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

דלתות כניסה – איך בוחרים את הדלת הנכונה

בעבר, כאשר רצינו לבחור דלת כניסה, היינו בוחרים על פי איכות הדלת בכל הקשור לתחושת הביטחון שהיא יכולה להעניק לנו. התפיסה שלנו היתה, שאנחנו צריכים לבחור דלת אשר יכולה לספק תחושה של הגנה, שכן התפקיד שלה הוא למנוע מזרים ומגורמים לא מורשים, להיכנס אל תוך המבנה.

עם הזמן, זה השתנה. אל תוך גישה זו הצטרפה גישה אחרת והיא, שדלתות כניסה אמורות גם להוות אלמנט עיצובי, אנחנו לא יכולים לרכוש דלת מקרית ולהציב אותה בכניסה למבנה, בין אם זה בית או בין אם זה עסק, רק בגלל שהיא מעניקה לנו תחושת הגנה. אנחנו צריכים לבחור דלת שגם תתאים לעיצוב של המבנה ותהיה יפה וייחודית. לכן, הבחירה שלנו היום בדלתות כניסה, היא לא רק על בסיס תחושת ביטחון והגנה, אלא גם על בסיס עיצוב המבנה, בין אם זה החלק החיצוני או הפנימי שלו.

דלתות כניסה

כעת עולה שאלה כיצד אנחנו בוחרים דלתות כניסה בצורה נכונה למבנה שלנו?

נתחיל בכך שיש הבדל בין מבנה למבנה. סביר להניח שדלתות כניסה אשר יתאימו לדירות מגורים, לא יתאימו בהכרח למשרדים או חנויות, באופן טבעי כי המבנה הוא שונה והשימוש שנעשה בו איננו אותו דבר. סביר להניח, מה שנרשה לעצמנו בעיצוב של מבנה פרטי, מבנה מגורים, לא בהכרח נרשה לעצמנו בכל הקשור בעיצוב של מבנה עסקי או מסחרי, ולהיפך.

כמו כן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, ששאלת העיצוב נקבעת על פי מספר פרמטרים ועל פי פרמטר אחד. למשל, אנחנו נקבע את הפרמטרים על פי שאלה של גודל הדלת, אופי העיצוב החיצוני והפנימי כאמור, סוג השימוש שאנחנו מתכוונים לעשות במבנה, סוג העיצוב שלנו באופן כללי, החומרים בהם אנחנו משתמשים במבנה ועוד. למשל, אם מדובר בבית כפרי, סביר להניח שלא נבחר דלת מודרנית עשויה מתכת, ומצד שני, במבנה מודרני, לא נבחר דלת בסגנון קלאסי.

לפני סיום, חשוב להדגיש, שאלת עיצוב הדלת לא אמורה על חשבון תחושת הביטחון שלנו. הדברים צריכים לבוא ביחד, שכן שניהם חשובים לנו.

Share this post

גלילה לראש העמוד