בדק בית אקולוגי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בדק בית אקולוגי

בדק בית אקולוגי – לשמור על הבית, לשמור על הסביבה.

כל בר דעת יודע כיום כי ביצוע בדק בית הינו חובה, בין אם מדובר בקניית בית חדש ובין אם מדובר בבדיקה מקדימה לפני ביצוע שיפוצים נרחבים בבית. כיום גם הולכת ומתפשטת ההבנה כי ביצוע בדק בית  אקולוגי עשוי לחסוך מאד בהוצאות הבית, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

בדק בית אקולוגי

מהו בעצם בדק בית אקולוגי?

ישנם שני מצבים שבהם בדק הבית האקולוגי יכול להביא לתוצאות מרשימות.

המצב הראשון – כשהדברים אמורים בבתים שנבנו מלכתחילה מתוך ניסיון להתאים אותם לעת המודרנית ולמנוע פגיעה בטבע מצד אחד, ושבהם הותקנו אמצעים שונים שמטרתם חיסכון באנרגיה או במים או הפחתה של פליטת גזי החממה. בבתים אלה, בדק בית אקולוגי מנסה להתחקות אחרי תקלות אפשריות, קיימות או עתידיות, להביא אותן לתשומת ליבם של בעלי הבית, כולל עצות ודרכים לטפל בהן.

המצב השני – כאשר בעלי דירות או בתים ישנים יותר מעוניינים להתאים את ביתם ככל האפשר לסביבה בדיוק על פי אמות המידה שפורטו לעיל.

במצב הראשון יפיקו המומחים שביצעו בדק בית אקולוגי דו"ח המפרט את רשימת הבעיות והתקלות ואת הדרכים לתקן אותן. יחד עם אלה יתקבלו גם המלצות לביצוע התאמות נוספות במטרה להפוך את הבית לירוק יותר. כשמדובר במצב השני ההמלצות מקיפות יותר ונכללים בהם שינויים ושיפורים בבית, בהתאם לאפשרויות.

 

בדק בית אקולוגי – דוגמה להצעות ייעול:

התקנת מערכת מים אפורים: מערכת כזאת מחזירה לשימוש מים ששימשו לצרכי כביסה וכיוצא באלה. המים מטופלים ומוחזרים לשימוש אם כמים להדחה בניאגרה ואם כמים המשמשים להשקיה בגינה, אם יש כזאת. מומחים טוענים כי שימוש במים אפורים יחסוך עד 30 אחוזים מהוצאות המים למשפחה.

תאורה סולארית: מי שבביתו יש גינה והוא מאיר אותה בלילה באור חשמל יקר, יכול להתקין מערכות סולאריות. למעשה, מערכות כאלה ניתן להתקין גם בבתים משותפים. כך חוסכים חלק ניכר מהחשמל המתבזבז על תאורה בלילה.

מערכות סולאריות: בדק בית אקולוגי עשוי להמליץ בפני מי שברשותו גג מתאים להתקין מערכת סולארית המשמשת להפקת חשמל תוך ניצול אור השמש כמקור אנרגיה.

אין שום ספק- בדק בית אקולוגי יכול לעזור לסביבה בצורה ניכרת ובהחלט תורם לחיסכון העתידי שלנו.

Share this post

גלילה לראש העמוד