ציורי קיר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ציוד אומנות ויצירה – היכן משתלם לקנות?

ציוד אומנות ויצירה היה ועדיין נשאר פריט חובה לכל חובב אומנות ויצירה מושבע. ציוד האומנות עוזר לנו לעשות את עבודות האומנות והיצירה שלנו, בין אם ציור, פיסול,עיצוב בנייר, עיצוב בחרוזים, סריגה וכו'. בכל אחת מהיצירות הללו אנו משתמשים בציוד אומנות אשר עוזר לנו להגיע ליצירה האומנותית הסופית שלנו.

למידע נוסף בקרו באתר ארטא.

מהו ציוד אומנות ויצירה?

אומנות ויצירה היא חלק בלתי נפרד מחיינו, היצירות הטובות ביותר נמכרות בעשרות אלפי שקלים ברחבי העולם וגם אחרי שנים שווים הון. אך על מנת ליצור יצירה אנו צריכים להשתמש בציוד אומנות, כי ללא ציוד לאומנות לא נוכל לעשות את היצירה שלנו. ציוד אומנות ויצירה כולל את כל מה שקשור בתחום האומנות והיצירה בהתאם לתחום האומנות שאנו רוצים ללמוד. כך למשל ציוד לציור יכלול: מכחולים לציור, בלוק ציור חלק, תיק לנשיאת בלוק הציור. במקרים שמדובר על פיסול הציוד הוא שונה במקצת וכולל חומר חימר מקצועי לפיסול אשר משמש לפיסול, או חומר פלימרי אשר משתמשים בו למיניאטורות ופסלונים ונותן תחושה של קרמיקה. כך שכל תחום אומנות יש לו את הציוד שלו.

לשם מה צריכים ציוד אומנות ויצירה?

חומרי ציוד האומנות נחוצים מאוד בכל תחום אומנות שנבחר. ללא חומרי הציוד לא נוכל ליצור את היצירה שאנו צריכים. כך למשל ללא מכחולים וצבעים לא נוכל ליצור תמונה בכלל, או ללא חומר חימר או קרמיקה לא נוכל לפסל את היצירה שאנו רוצים לעשות. לכן חשוב להתאים את חומרי הציוד לסוג האומנות שבה אנו רוצים ליצור יצירה. כלומר אם אנו רוצים לצייר יצירה נצטרך להשקיע בסוגי מכחולים שונים, בלוק ציור גדול, וכן תיק לבלוק ציור שישמור לנו על הבלוק ולא יקמט אותו. כך שלמרות שהעידן המודרני שבו אנו חיים, לציוד אומנות יש חלק בלתי נפרד מהיצירה הסופית. וציוד אומנות ויצירה ימשיך לשרת אותנו עוד שנים רבות בלי שום קשר לקדמה המודרנית.

היכן ניתן להשיג ציוד אומנות ויצירה?

ציוד לאומנות ויצירה נמכר בחנויות לציוד משרדי וציוד לבתי ספר ולאוניברסיטאות. ישנם לא מעט חנויות ורשתות שונות אשר מוכרות את כל הציוד הנדרש. הדרישה לציוד אומנות ויצירה הוא בדר"כ מבתי ספר וכן מאוניברסיטאות אשר לומדים אומנות. הציוד נחוץ ללימודי האומנות וללא הציוד לא ניתן ללמוד את המקצוע ואף ליצור יצירות אומנות. לכן בטרם לומדים סוג אומנות כלשהו, יש לקנות ציוד אומנות ויצירה בהתאם לסוג האומנות הנלמד. כך שאם אנו לומדים ציור נצטרך לקנות מכחולים ובלוק כתיבה גדול ולא ציוד אחר כמו פיסול.בדר"כ ציוד האומנות והיצירה מופיעה בדפי רשימות חומר הלימוד לתלמידי ביה"ס וכן לתלמידי האוניברסיטאות והמכללות.

Share this post

גלילה לראש העמוד