חורים בפנים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חורים בפנים בגיל ההתבגרות? מה עושים?

אנשים רבים מוצאים עצמם לעיתים עם פצעים מוגלתיים בפנים, בהם לעיתים קשה מאוד לא לגעת. העניין עשוי ליצור תסכול רב, הגורם לאנשים לחטט בפניהם ולהתעסק בפצעים, עניין העלול להותיר אותם עם צלקות או חורים בפנים למשך כל חייהם.

הרי לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת על חורים בפנים, ומה עושים על מנת למנוע אותם או לטפל בהם לאחר שנוצרו.

למה זה קורה?

חורים בפנים עלולים להיווצר בעיקר בעקבות התעסקות עם הפנים וחיטוט בפצעים. אנשים רבים חווים מצב של פנים המלאות בפצעים מוגלתיים, בין אם בשל גיל ההתבגרות בו נערכים שינויים הורמונליים רבים, בין אם בשל היגיינה לא טובה ובין אם בשל התעסקות מתמדת בעור הפנים, העלולה ליצור בדיוק את התוצאה ההפוכה מזו אותה רצינו. חורים בפנים הנן למעשה צלקות, מהן קשה מאוד עד בלתי אפשרי להיפטר. מסיבה זו, הדרך הטובה ביותר לטפל בחורים בפנים הינה לא להגיע להימנע מלהגיע למצב כזה מלכתחילה.

הכי חשוב: לא לגעת!

חשוב מאוד לזכור כי העור בפנים הינו עור רגיש, בייחוד כאשר הוא מושפע משינויים הורמונליים שונים. חיטוט בפנים והתעסקות בפצעים עלולה לגרום לחיידקים שונים להיכנס לתוך הפצעים המוגלתיים, להחמיר את המצב ולהעביר את המוגלה ממקום אחד בפנים למשנהו – עניין העלול לגרום לפצעים נוספים ורבים להופיע על הפנים. גם כאשר אנו מחטטים בפנים בידיים נקיות לגמרי, פיצוץ הפצעים או התעסקות בהם, עלולים להותיר אותנו עם פנים מצולקות למשך שארית חיינו. מסיבה זו, חשוב מאוד להתאפק ככל הניתן ולא לגעת בפצעים המופיעים על הפנים, גם ובייחוד כאשר מדובר בפצעים מוגלתיים. אלה מביניכם שאינם מוכנים לצאת מהבית כאשר מופיעים בפניהם פצעים, יוכלו להיעזר, כמובן, בתכשירים שונים לכיסוי הפצעים – כגון מייקאפ או קונסילר.

פילינג בדרגות משתנות

אלה מביניכם שכבר הגיעו לנקודת האל-חזור, כלומר – חיטטו בעבר בפנים וכעת נשארו עם חורים בפנים, יוכלו לנסות להיעזר בתכשירי פילינג שונים. מטרתם של תכשירים אלה הינה לקלף את שכבת העור העליונה בעדינות, עניין המסייע בטשטוש החורים או הצלקות שנוצרו בפנים בגלל צלקות אקנה, תאונות, שריטות או כל דבר אחר. את הפילינג מומלץ לבצע אחת לשבוע (או פעמיים בשבוע, כאשר מדובר בפילינג עדין יותר). במשך הזמן, עור הפנים ייראה חלק, מתוח וזוהר יותר, והצלקות בפנים יתמתנו משמעותית. במצבים קשים יותר, ניתן גם להיעזר בפילינג כימי, אך קחו בחשבון שמדובר בפעולה אותה יכול לבצע רק אדם שהינו מוסמך לכך.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד