תכשיטים כחול לבן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

היתרונות של תכשיטים תוצרת ישראל

מעטים האנשים שלא אוהבים תכשיטים. לכן, אין זה פלא שענף התכשיטים הינו בין ענפי הייצור והשיווק הפופולאריים ביותר, הן בארץ והן בחו"ל.

בדומה לבגדים ואקססוריז אחרים, גם התכשיטים כפופים לשינויים באופנה ולטרנדים המשתנים בהתאם לצו השעה. מרבית האנשים מעדיפים לרכוש תכשיט שנחשב ליוקרתי או אופנתי ומעוצב, כזה ש"אין לכל אחד", ויקנה להם חתימה ייחודית בכל הנוגע למראה שלהם. תכשיטים מהסגנון הזה ניתן למצוא בקלות בישראל ובחו"ל. ניקח לדוגמא מישהו שמחפש Israeli Spinner Rings – הוא ימצא בדיוק את מה שחיפש באמצעות אתר נוח ומהיר בשם By Nature Jewellery.

מקוריות ואותנטיות

אין ספק כי מעצבי תכשיטים מהארץ, לרוב מעניקים לוק ייחודי, ישראלי ואותנטי לתכשיטים אותם הם מעצבים. עניין זה נובע מהעובדה שמעצבים רבים, בין אם מדובר במעצבי תכשיטים, מעצבי אופנה ואפילו מעצבים גרפיים, שואבים את ההשראה שלהם לעיצוב מהמקום בו הם נמצאים. בישראל קיימים אתרים ייחודיים ורוחניים, כמו למשל הכותל המערבי, שבהשראתם מעוצבים תכשיטים רבים – עניין המעניק לתכשיטים נופך אותנטי וייחודי, כזה שלא ניתן למצוא בכל מקום בעולם. בעוד שבחו"ל, לרוב, מעצבי התכשיטים מעצבים תכשיטים בהשראת צו האופנה העכשווי, הרי שבישראל, צו האופנה העכשווי משולב עם האותנטיות הישראלית, עניין שהופך את התכשיט לכזה שלא נראה באף מקום אחר.

"אמא ואבא"

רובנו אוהבים לרכוש מוצרים תוצרת חו"ל, בין אם בשל המותג והיוקרתיות המגיעה עמו, ובין אם בשל העובדה כי לעיתים מדובר בסחורה איכותית יותר. עם זאת, פעמים רבות, המוצר אותו רכשנו מתקלקל או נשבר, ואז מתחילה סאגה שלמה של מיילים, מכתבים, ביקורים תכופים בדואר לצורך שליחת המוצר או קבלתו וכדומה. לעיתים, אין כתובת ממשית אליה ניתן לפנות בתלונות, עניין המותיר אותנו עם חור בוער בכיס וללא המוצר אותו ביקשנו לרכוש. רכישת תכשיטים תוצרת ישראל מבטיחה, למעשה, את האחריות על התכשיט. בעוד שרכישה מחו"ל מקשה עלינו לתקן או להחזיר תכשיט פגום, הרי שרכישה בישראל מבטיחה לנו "אמא ואבא" אליהם נוכל לפנות במידה ולא נהיה מרוצים מאיכות המוצר, במידה וקיבלנו מוצר פגום, או לחילופין – במידה והתכשיט נסדק או נשבר ודורש תיקון. אמנם תיקונים ניתן לעשות בכל חנות תכשיטים, אך כאשר מדובר בתכשיט יקר ואיכותי, אין ספק כי עדיף לתקנו במקום ממנו הוא הגיע, וזאת על מנת שנוכל למנוע פגיעה כלשהי בעיצובו.

כלכלה

מוצרים תוצרת כחול לבן אינם בהכרח המוצרים הזולים ביותר אותם ניתן למצוא בשוק. עם זאת, חשוב לזכור כי עידוד הכלכלה הישראלית מביאה, בתורה, להגדלת מקומות העבודה – עניין שבסופו של יום, תורם לכולנו.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד