ביטוח לנהג חדש
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איפה כדאי לעשות ביטוח לנהג חדש?

כל מי שיש לו ילדים יודע לומר שהוא תמיד מחכה לראות אותם כמה שיותר עצמאים ורוצה לראות אותם מתקדמים עם השנים. עם זאת, ברגע שפתאום הילד מוציא רישיון זה תמיד מפתיע אותנו מחדש, כי איך יכול להיות שהוא גדל כל כך? אם גם הבן שלכם הוציא רישיון ואתם רוצים שהוא יוכל לנהוג על המכונית שלכם, עליכם לעשות לו ביטוח רכב לנהג חדש, כי ללא ביטוח כזה הוא יעשה עבירה חמורה על החוק וזה כמובן מיותר.

המיוחד בביטוח

כשמדברים על ביטוח רכב לנהג חדש צריך לשים לב לכך שמה שמיוחד בו זו העובדה שלנהג כלל אין ניסיון. זה ברור שאופן התגובה של נהג חדש בכביש תהייה שונה לעומת אדם שנוהג כבר שלושים שנה, ולכן ביטוחים לנהגים חדשים עולים בדרך כלל הרבה יותר. עם זאת, במידה וחשבתם לא להצהיר על כך שהבן שלכם נהג חדש, כדאי שתדעו שלא מומלץ לעשות זאת.

  1. לא מדובר על עניין של בחירה כי החוק מורה על כך שלנהג חדש צריך להיות ביטוח מיוחד.

  2. רק אם יהיה לבן שלכם ביטוח יהיה לו איך לממן את תאונה או תקלה אחרת שחלילה תקרה.

  3. חשוב שאתם ההורים תיתנו לילדים שלכם דוגמא בשמירה על החוק ולכן אסור לוותר על הביטוח הזה.

חברת ביטוח עם המלצות

לא קשה למצוא חברות ביטוח בימינו שבהן ניתן לעשות ביטוח לבן שזה עתה קיבל רישיון. יש הרבה חברות מצוינות ובהחלט כדאי לכם לבדוק לאיפה אתם פונים, כי לא בכל חברה תקבלו את המקסימום. כדאי להשוות מחירים ולראות מה מציעים לכם בכל מקום כי אומנם לבן שלכם מגיע את הטוב ביותר אך זה לא אומר שיש לשלם על כך הון.

Share this post

גלילה לראש העמוד