אנשים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כל המידע אודות אובדן כושר עבודה

אנשיםאובדן כושר עבודה הוא למעשה מצב בו מאבדים את היכולת לעבוד או להתפרנס באופן הרגיל. זה יכול להתרחש ממצב של מחילה, פציעה, תאונה. לפני שאתם מנסים להשיג את הזכויות המגיעות לכם, אולי כדי לדבר על מה שיהיה עליכם לעשות על מנת שתוכלו להשיג אותם. אז מזה אובדן כושר עבודה?

כפי שהבנתם, אם אתם צעירים ייתכן ונשמע שלא תצטרכו ביטוח אובדן כושר עבודה, מאידך, יש מצבים בהם בריאותו של האדם נלקחת ממנו ללא קשר לגיל ובהפתעה גמורה. אז מה קורה כאשר מתקיים מצב של אובדן כושר עבודה מפאת מחלה או תאונה?

מה זה אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה בא לידי ביטוי בכמה היבטים. יש אובדן כושר עבודה לזמן קצר ויש לזמן ממושך או לצמיתות. כאמור, יש מצבים בהם האדם יכול לעבוד רגיל ויש מצבים בהם איננו יכול להמשיך לעבוד לאלתר. לעיתים, אובדן כושר העבודה בא לידי ביטוי בחוסר יכולת של תעסוקה במקצוע הספציפי ומאידך, במקצוע אחר יכול לעבוד. מיותר לציין כי הדברים הללו נבדקים מבעוד מועד.

ביטוח לאומי – כללים

במסגרת ביטוח לאומי, יש לכל עובד אחריות מפני אובדן כושר עבודה. למעשה, מעניק הביטוח הלאומי ביטוח נכות כללית, נפגעות עבודה, מחלות ואפילו תאונות דרכים. כאמור, בזמן מקרה, יכולה המשפחה או הנפגע לתבוע פיצוי מביטוח לאומי בהתאם. על מנת שביטוח לאומי יכיר באדם זה, והאדם יוכל לממש את זכויותיו יש להגיש תביעה מסודרת ולא לפסוח על שום מסמך קריטי אשר יידרש לשם חיזוק התובענה/ דרישה. הדרישות לעמידה בקריטריונים לתביעה קשורים בלפחות ירידת הכנסות של 25 אחוז. כמו כן, התביעה תכנס לתוקפה רק וכאשר יוכח כי התובע איבד 75 אחוז מכושר העבודה שלו.

מדוע אנשים מבטחים את עצמם מפני אובדן כושר עבודה?

חשיבות ביטוח אובדן כושר עבודה בא לידי ביטוי כהגנה נוספת חוץ מביטוח הכללי שמקנה החוק. ביטוח פרטי אשר תנאיו נקבעים בפוליסה ומעניקים הגנות משופרות יותר לרבות תשלום שכר חודשי לנפגע.

אז אם אתם חלילה נקלעים או שמעתם על אובדן כושר עבודה, חוששים על הפרנסה שלכם זה בצדק! אין לכם מה לדאוג, כל מה שאתם צריכים זה לממש את הזכויות שלכם או להגן על עצמכם באמצעות פוליסה ייחודית לאובדן כושר עבודה.

Share this post

גלילה לראש העמוד